Kłucie serca podczas śmiechu

Witam Jestem kobietą mam 28 lat jak się zaśmieje boli mnie serce,na różne sytuacje reaguje nerwowo,czasami mnie kuje,jestem po porodzie miesiąc czasu mam obawy proszę o pomoc z góry dziękuje!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ból nie musi być koniecznie związany z sercem, jednak w celu wyjaśnienia jego przyczyny wskazane byłoby wykonanie podstawowych badań: m.in. EKG. Ból ma jednak najprawdopodobniej związek z układem kostno-mięśniowym, zwłaszcza, jeżeli karmi Pani piersią, co często wymusza przyjęcie konkretnych pozycji klatki piersiowej, a powiększone piersi wywołują dodatkowe obciążenie.