Ostry ból serca i kołatanie u 30-letniej osoby

Dzień dobry, dwa dni temu pokonałam dystans 13 km na roweże, pod dość spory wiatr, jednak nagle złapał mnie ostry ból serca, ktory trzymywał się przez 2 kolejne dni. serce waliło jak szalone, a ja nie mogłam oddychać. mam 30 lat jestem zdrowa osobą. mam pytanie, czy mogłam przez to nadwyrężyć sobie serce?

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo ważny jest charakter bólu, jeśli to był ostry kłujący ból to mało prawdopodobne by był pochodzenia sercowego. Najprawdopodobniej to ból pochodzenia kostno-mięśniowego, ten właśnie ból mógł powstać w wyniku nadwyrężenia mięśni. Jeśli ból był gniotący, zamostkowy proszę niezwłocznie udać się do lekarza.