Kłucie w dolnej części brzucha

Witam, mam 19 lat. Od kilku dni trochę kłuje mnie w dole brzucha... raz z lewej raz z prawej strony... Mam nadzieję, że to nie ciąża, bo podczas stosunku mój facet "finiszował" poza macicą.... Czy to mogą tak kłuć jajniki przed okresem, czy problem może być związany raczej z jelitami, bo miewam z nimi problemy (częste wzdęcia)? Dodam, że te moje bóle nie zdarzają się co jakiś czas i raz są silniejsze, raz lżejsze... Proszę o szybką odpowiedź :(
19 LAT ponad rok temu

Witam.

Potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości może być bardzo wiele i postawienie diagnozy na odległość bez dokładnego wywiadu i badania lekarskiego nie jest możliwe. Jedną z możliwych przyczyn mogą być wspomniane wzdęcia, zwłaszcza jeśli bóle występują od dłuższego czasu, równolegle ze wzdęciami.

Jest to jednak tylko jedna z możliwości. W przypadku utrzymywania się bólów lub ich nasilenia wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. W razie napadu silnego bólu konieczne może być skorzystanie z nocnej pomocy lekarskiej.

Pozdrawiam.