Kłucie w klatce piersiowej przy oddychaniu u 20-latka

Raz na jakiś czas odczuwam dosyć mocne kłucie w klatce piersiowej przy oddychaniu, raz nawet prawie zasłabłem z tego powodu, chociaż te bóle/kłucia zazwyczaj szybko ustępują, poza tym kilka razy miałem kaszel utrzymujący się przez ponad miesiąc. Gdy byłem z tym u lekarze, odesłał mnie na badanie serca i wyszło wszystko w porządku. Ale czy nie może być to problem z płucami? Czy jeśli mój dziadek zmarł na raka płuc to jestem w jakiejś grupie większego ryzyka? Dodam jeszcze, że nigdy nie paliłem.

Aleksander Ropielewski

Objawy nie sugerują choroby płuc, jednak może Pan wykonać kontrolne zdjęcie RTG klatki piersiowej. Jest Pan obciążony nieco większym ryzykiem raka płuca.