Kłucie w nerce po wydaleniu kamienia nerkowego
Dzien Dobry, Tydzien temu urodzilem 6 mm kamien, z którym męczyłem się 3 miesiące (przebyty zabieg ESWL, URS i założony cewnik DJ, który zdjęto już ponad tydzień temu). Czasami miewam kłucia w nerce w której znajdował się kamień, a także lekkie pobolewania okolicy lędźwiowej. Nie wiem czy martwić się tymi objawami, miałem robione usg, wszystko wygląda dobrze. Czy zatem nerka po prostu potrzebuje czasu, żeby się zregenerować i stąd te dolegliwości? Jak długo taki dyskomfort może się utrzymywać?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju. Nabłonek dróg moczowych potrzebuje nieco czasu żeby się zregenerować. Jeżeli jednak objawy będą się utrzymywać powyżej 2 tygodni lub nasilać sugeruję kontakt z urologiem.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski