Kłucie w prawym boku a polip w pęcherzyku żółciowym
pytanie 5 lat kuje mnie prawy bok .zawsze myslałam ze to wyrostek porobilam badania usg krew mocz ginekolog wszystko okik .ob mam 13 .leukocyty 5,4 a w usg wyszlo mi ze mam polipa w woreczku zolciowym 4 mm bardzo sie nastraszylam ze juz zaraz zabieg operacja ale powiedzial lekaz ze to moze zlogi niewie co moze polip a od polipa moze tak mnie kuc prawy bok ale to juz trwa dlugo a usg robie co 2 miesiace i nigdy polipa

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - nie spotkałem sie z tym, aby polip (tym bardziej tak mały) dawał objawy jakie Pani podaje. Kamienie owszem. Proponowałbym kontrolę USG za kilka miesiecy - jeżeli polip będzie rósł trzeba usunąć pęcherzyk - tylko dlatego, iż w przyszłości może ulec przemianie w raka.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg