Kłucie w tętnicach szyjnych i bóle pod obojczykami

Witam.Od jakiegoś czasu bardzo kłuje mnie w tętnicach szyjnych,mam chwilowe bóle pod obojczykami-lewym i prawym oraz pod lewą pachą.Do tego w trakcie trwania bólów mam lekkie zawroty głowy.Szczypię mnie również w jednej łydce,czuję pulsowanie pod kolanami.Morfologia,tarczyca Ok,TK głowy OK.Objawy trwają chwilę,kilka razy dziennie.Doprowadza mnie to już szału.Lekarze twierdza ze to nerwica ale ja coś do końca nie jestem przekonana.Mam dyskopatię szyjną, która mnie w ogóle (jeszcze) nie boli.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Rozumiem, że trudno być przekonanym, że tak silne wrażenia biorą się z emocji. Jednak znam historię o różnych mrowieniach, ciarkach i zawrotach, które jak ręką odjął ustępowały po włączeniu leków przeciwlękowych, więc myślę, że warto sprawdzić ten kierunek.Jeżeli diagnoza się potwierdzi, najlepiej udać się na psychoterapię. Psychika ma wielki wpływ na ciało.