Kłucie wątroby, częste wypróżnienia, wzdęcia i gazy a podwyższone próby wątrobowe

Witam! jakis czas temu miałem podwyższone alt i aspat. hbc ok,jestem zdrowy. pojawiają się co jakiś czas delikatne kłócia wątroby... częste wypróżnianie szczególnie po posiłku... uczucie wzdęcia i gazy. co to może być? na usg delikatnie powiększona watroba reszta organów ok. pozdrawiam m,22lata

Jeżeli dolegliwości są dokuczliwe i wieloletnie nie wolno lekceważyć problemu, jego skutki ciągnąć się będą latami. Można wykonać specjalistyczny panel immunozaplany jelit, który pozwoli zdiagnozować dokładnie stan zapalny oraz dostosować indywidualną terapię do sytuacji klinicznej. Ważne jest czy bardziej problem wiąże się z zapaleniem, czy złą florą jelitową powodującą rodzaj infekcji, czy z namnażaniem grzybów w jelitach. To bardzo ważne żeby postawić właściwą diagnozę a nie działać w ciemno - inaczej terapia nigdy nie będzie skuteczna. Zapraszam do konsultacji: 731999150

Wymaga Pan wielu dodatkowych badań krwi, a przede wszystkim rozmowy z lekarzem gastroenterologiem aby ustalić w jaki sposób można Panu pomóc.
Moge tylko powiedzieć, że podwyższone aktywności AsAT i AlAT zawsze powinny skłaniać do poszukiwania przyczyny tego stanu.