Bóle brzucha, kilkudniowe wzdęcia, odbijanie

Witam. Od kilku lat występują u mnie podobne dolegliwości. Średnio raz na 3-5 miesięcy pobolewa mnie brzuch, mam kilkudniowe wzdęcia, odbija mi się jedzenie. Z reguły pomaga nospa, ale ból żołądka jest bardzo odczuwalny. Kiedys bylem u lekarza a ten stwierdził nieżyt jelit i przepisal tylko nospe. Czy mam się czego obawiać? dolegliwości występują już ponad 5 lat, bardzo regularnie. Jeździ mi w żołądu/jelitach, boli żołądek, raz po raz wymiotuję. Proszę o poradę czy udać się do specjalisty.

Przyczyną takich dolegliwości jest najprawdopodobniej zaburzenie flory jelitowej lub stan zapalny błony śluzowej jelit, który daje początek nietolerancjom pokarmowym, aby zapobiec rozwojowi takich reakcji trzeba włączyć odpowiedni probiotyk, który poprawi stan śluzówki i wyeliminuje dolegliwości (np. Lactibiane).​
Należy też rozważyć nadmierne namnażanie grzybów. Wtedy rozwiązaniem jest terapia probiotykowa o działaniu silnie przeciwgrzybiczym.​
​Jeżeli dolegliwości są dokuczliwe nie wolno lekceważyć problemu, jego skutki ciągnąć się będą latami. Można wykonać specjalistyczny panel immunozaplany jelitowy, który pozwala zdiagnozować dokładnie stan zapalny oraz dostosować indywidualną terapię do sytuacji klinicznej. Zapraszam do konsultacji: 731999150.