Łupież oraz pęknięcia skóry a alergia pokarmowa

Witam, Mam podejrzenia alergii pokarmowej, mam robione testy skórne, które jeszcze niczego nie wykazały. Alergia odjawia się strasznym łupieżem, a nawet pęknięciami skóry głowy, pod pachami i krocza. Na nogach jest coraz mniejsza. Od roku nie byłam za garnicą. Uczulenie nasiliło sie zimą. Jestem kobietą, mam 30 lat. Na stałe nie przyjmuje leków. Proszę o pomoc.

Przyczyn takich objawów należy szukać w zaburzonej reakcji immunologicznej jelit, prawdopodobnie dysbioza, wielce prawdopodobne patologiczne namnażanie grzybów w jelitach. To najczęstsze przyczyny tego typu dolegliwości. Wskazana jest kompleksowa diagnostyka stanu zapalnego jelit i flory jelitowej i wdrożenie zindywidualizowanej terapii probiotykowej. Taka terapia powinna przynieść szybką poprawę . Zapraszam na konsultację (601614514).