Objawy alergii pokarmowej u 6-tygodniowego syna

Mój 6tygodniowy syn ma objawy alergii pokarmowe -zielone stolce,bolesne wzdęcia i wypróżnianie czasem niemal samym śluzem.Pediatra zalecił 4 tyg. dietę eliminującą prod. mleczne i jajka- mija trzeci dzień. Zauważyłam, że kupki są mniej zielone rano, bardziej z upływem dnia. Czy to świadczy o tym, że w ciągu dnia jem coś co go uczula (np soja lub ryby) i wyeliminowanie nabiału i jaj nie jest wystarczające, czy za wcześnie żeby coś orzekać? Jak szybko zjedzony produkt wpływa na kupkę dziecka?

Przyczyn takich objawów należy szukać w zaburzonej reakcji immunologicznej jelit, prawdopodobnie dysbioza​ czyli zaburzenia flory jelitowej idące w parze z niedojrzałością układu odpornościowego u tak małego dziecka. To najczęstsze przyczyny tego typu dolegliwości. Wskazana jest kompleksowa diagnostyka stanu zapalnego jelit i flory jelitowej i wdrożenie zindywidualizowanej terapii probiotykowej. Taka terapia powinna przynieść szybką poprawę . Można uniknąć rozwoju i nieprawidłowych reakcji alergicznych u dziecka, które mogą skutkować przez następne lata szeregiem problemów z alergiami, a także osłabieniem odporności dziecka. Zapraszam na konsultację (601614514).