Jaki probiotyk przy IBS?

Witam. Jaki probiotyk - symbiotyk przy IBS? Jak długo go stosować żeby zmienić florę jelitową? Stosuję dietę nie jem smażonego tłustych potraw potraw kapusty grochu itp unikam produktów z glutenem chociaż nie mam na niego uczulenia tak mówią badania, nie piję mleka itp. a nie uformowany stolec rano i parę wizyt w WC rano mam.

Polecam zastosować Sanprobi Superformula lub VSL#3 sprzedawany pod nazwą Vivomixx. Obydwa są to preparaty wysokiej klasy polecane dla osób z zaburzeniami pracy jelit. Proszę także pamiętać o dostosowaniu diety do objawów IBS w danym momencie, a nie stosować dietę eliminacyjną bez potrzeby (nie ma bowiem żadnego związku pomiędzy glutenem i łagodzeniem objawów IBS). Najlepiej jest skosnultować problem ze specjalistą, który pomoże ułożyć dietę odpowiadającą Pana indywidualnej wrażliwości na poszczególne pokarmy.

Probiotyk nie jest sprawą przypadkową jeśli ma mieć działanie terapeutyczne powinien być indywidualnie dobrany po zrobieniu diagnostyki dotyczącej stanu zapalnego i dysbiozy jelitowej. IBS może mieć podłoże zapalne, bakteryjne, grzybicze itd. podstawą szybkiej skutecznej terapii jest właściwa diagnostyka - niestety mało dostępna w polskich laboratoriach oraz zindywidualizowana ​​probiotykoterapia.​​ Jest to problem absolutnie wyleczalny w obecnych czasach. Zapraszam na konsultację (601614514).