Bolesne skurcze, wzdęcia i wzmożona perystaltyka jelit

Witam, nie moge polozyc sie po jedzeniu bo jak wstanę to na 100% bedzie bolał mnie brzuch. Leżąc nic nie nie czuję- dopiero jak wstanę. Odczywam wtedy bolesne skurcze , wzdęcie i wzmożoną perystaltykę jelit. Musze masować brzuch, chodzić itp... Kiedys tak nie było. Co moze byc przyczyną? Wczoraj jak wstałam bol skumulował sie pod zebrami po lewej stronie. Spacer 30 min troche pomógł . Bol stal sie słabszy i rozlał sie na cały brzuch , przeszło po kilku godz. Mam tez refluks.

Przyczyną takich dolegliwości jest najprawdopodobniej zaburzenie flory jelitowej lub stan zapalny błony śluzowej jelit który daje początek nietolerancjom, aby zapobiec rozwojowi takich reakcji trzeba włączyć odpowiedni probiotyk, który poprawi stan śluzówki i wyeliminuje dolegliwości (np. Lactibiane).​ Należy też rozważyć nadmierne namnażanie grzybów. Wtedy rozwiązaniem jest terapia probiotykowa o działaniu silnie przeciwgrzybiczym.