Kłykciny kończyste w 23. tygodniu ciąży

Jestem w 23 tygodniu ciąży. Tydzień temu lekarz stwierdził u mnie kłykciny kończyste przy wejściu do pochwy powodowane wirusem HPV. Dostałam lek HEVIRAN oraz maść HASCOVIR PRO krem 5 %. W ulotce jest napisane, że Heviran leczy wirus opryszczki, ale nic nie ma o HPV. Czy zasadne było więc przepisywanie tego leku na HPV? Będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam, Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu i przyjmować zalecone leki.