Koktajle białkowe podczas karmienia piersią

Mam pytanie o w trakcie karmienia piersią, po treningach tzw. suplementu białkowego (koktajlu) na bazie serwatki. Producent w składzie podaje: koncentrat białka serwatkowego, substancja smakowa, substancja zagęszczająca guma guar, guma ksantanowa, substancja słodząca sukraloza. Przed ciążą taki koktajl stanowił bardzo ważny składnik, by utrzymać metabolizm przy treningach. Czy podczas karmienia piersią mogę takie koktajle stosować?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wstrzymać się z tego typu odżywkami. Proponuję udać się do dietetyka w celu określenia najbardziej odpowiedniego postępowania.