Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odżywki białkowe a wysypka

witam mam problem.z.wysypka na ciele. trenuje na siłowni 4 razy w tygodniu.. zazywalem od 2 mcy rozne odzywki białkowe i strasznie mnie wysypalo. biore tez odzywke przedtreningowa. niewiem.co robić
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam. Nie można wykluczyć związku odżywek z wysypką na ciele. Proszę przeanalizować dokładnie skład odżywki, być może znajdują się z niej nawet śladowe ilości substancji uczulających. Dosyć często zdarza się nadwrażliwość na białka serwatki i mleka, jeśli używa Pan odżywek na bazie mleka można spróbować przestawić się np na hydrolizaty sojowe.

0

Proponuję odstawienie odżywek. Najprawdopodobniej ma Pan uczulenie na jakiś składnik odżywek.Po ustąpieniu wysypki jeśli koniecznie chce się Pan suplementować może Pan stopniowo włączać poszczególne odżywki i obserwować, czy występuje wysypka, czy nie. Jeśli tak, to koniecznie odstawić. Proszę pamiętać,że odżywki z dużą ilością białka mają działanie nefrotoksyczne, czyli brane długo i w dużych dawkach uszkadzają kłębuszki nerkowe.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy