Czy odżywki źle wpływają na wątrobę?

Czy odżywki źle wpływają na wątrobe ???

Dzień dobry,

Nie podaje Pan/ Pani informacji, jakiego typu są to odżywki?
Proszę pamiętać że wątroba to gruczoł, który metabolizuje białka tłuszcze, węglowodany, a także substancje toksyczne - alkohol, leki.
Jeżeli po spożyciu odzywek białkowych znaczne zostanie przekroczone zapotrzebowane na białko, istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby nerek.

Proszę pamiętać że tego typu suplementy diety powinny być przebadane i dopuszczone do sprzedaży.

Nie wiem o jakie odżywki chodzi ale należy poamitac, że wszelkiego rodzaju preparaty białkowe są metabolizowane przez wątrobe i ich nadmiar w diecie prowadzi do uszkodzenia tego organu a także źle wpływa na prace nerek i zakwasza organizm.