Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odżywki sportowe mogą wywołać atak padaczki?

Witam. Czy odżywki sportowe takie tak białko kreatyna węglowodany moga wywołać atak padaczki kiedy ktoś miał?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

do występowania ataków epilepsji mogą przyczyniać się takie sytuacje jak przewlekły stres czy zmęczenie, brak snu oraz wahania hormonalne, natomiast odżywki sportowe o dobrym składzie nie będą miały negatywnego wpływu na zdrowie, z pewnością również nie mają związku z atakami padaczki. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/epilepsja.

Natomiast proszę bacznie sprawdzać skład odżywek białkowych, ponieważ przy padaczce należy unikać takich składników jak np. kofeina czy synefryna, zawartych w niektórych suplementach tego typu. Odsyłam do odpowiedzi eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/padaczka-pooperacyjna-a-stosowanie-odzywki-dla-sportowcow.

Białko, węglowodany oraz kreatyna to składniki odżywcze przydatne, a wręcz potrzebne, nie tylko do budowania masy mięśniowej. Jeżeli tylko ich ilość zostanie dobrana do zapotrzebowania Pańskiego organizmu, to nie ma przeciwwskazań. Proszę zapoznać się z tym artykułem, omawia rożne rodzaje odżywek białkowych i suplementów diety dostępnych na rynku: https://uroda.abczdrowie.pl/suplementy-diety-dla-sportowcow. Również warto zwrócić uwagę na ilość kreatyny – może obciążać nerki i prowadzić do odwodnienia organizmu, jeśli zostanie nadużyta. Zachęcam do lektury tego materiału: https://zywienie.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-stosowania-kreatyny-dawkowanie-dolegliwosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy