Czy odżywki są bezpieczne w diecie lekkostrawnej?

Witam! Tydzień temu przeszłam laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Od tej pory stosuję oczywiście dietę wątrobową. Lekarz zalecił mi miesiąc. Niestety stosując ją, ciężko jest mi dostarczyć wystarczającą ilość białka. Aktualnie jadam 10-20g białka dziennie przy wadze 65kg. Ponieważ wcześniej trenowałam, posiadam odżywki białkowe i zastanawiam się nad włączeniem ich do diety - 1 koktajl białkowy dziennie. Czy odżywki są bezpieczne w diecie lekkostrawnej? Mogę stosować je jako dodatek?

Ciężko jest mi ocenić jakoś stosowanych przez Panią odżywek białkowych, ale większość z nich nie są polecane dla osób w okresie rekonwalescencji.
Należy zweryfikować Pani aktualne żywienie, gdyż dieta niedoborowa w okresie pooperacyjnym nie powinna występować.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)