Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Jest to wysoce prawdopodobne, nadmiar białka w organizmie powoduje obciążenie wątroby, bo białko jest własnie przez ten organ metabolizowane. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie ilości spożywanego białka w diecie. Źle dobrane ilości będą zamiast sprzyjać budowaniu masy mięśniowej działały zupełnie odwrotnie. Nadmiar białka, zakwasza organizm może spowodować nawet pojawienie się dny moczanowej. Zachęcam do udania się do dietetyka i ustalenia odpowiedniego zapotrzebowania na białka w zależności od wysiłku fizycznego. Może Pan też sam obliczyć zapotrzebowania na białko korzystając z odpowiednich wzorów dostępnych w nowych normach żywienia na stronie Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie- tam są podane dokładne normy zapotrzebowania na białko.
Ogólnie rzecz ujmując ilość białka nie powinna przekraczać u osoby nie trenującej 1 g na kilogram masy ciała. Jeśli celem jest wzrost masy mięśniowej maksymalnie 1,4 g na kg masy ciała. Oczywiście mówimy tu o należnej masie ciała. Przekroczenie tych wartości może skutkować skutkami ubocznymi. Oczywiście podane przeze mnie wskazówki maja charakter jedynie informacyjny i nie są indywidualnie dobranymi wartościami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy