Kołatania serca i uderzenia gorąca a masturbacja

Mój problem polega na tym, że boję się masturbować. Wcześniej robiłem to co 2-3 dni. Walczę ciagle z nerwicą lekową. Biore specjalne tabletki. Po ostatniej masturbacji, która była około pół roku temu, przestraszyłem się. Gdy byłem już w fazie głębokiego podniecenia, zaczęło mi się dziwnie robić. Nie wiem jak to nazwać. Dostałem jakby kołatania serca i uderzenia gorąca. Od tamtej pory nie masturbowałem się, gdyż obawiam się, że coś się stanie. Myśli, że np. stracę wzrok lub stanie się coś złe.

Masturbacja nie wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Wyjątkiem jest gdy nie możemy się powstrzymać przed nią niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy lub robimy to zbyt agresywnie.
Pozdrawiam.

To był atak paniki - właśnie w tym stanie pacjenci mają m.in uczucie i przekonanie, że zaraz wydarzy się coś niedobrego. U Pana taki stan pojawił się przy okazji masturbacji. Część pacjentów-katolików odczuwa wyrzuty sumienia z powodu masturbacji, gdyż ta uznawana jest za grzech. A wiadomo, iż wyrzuty sumienia nasilają lęk. Być może u Pana zadziałał taki mechanizm?