Masturbacja i poczucie winy

Witam, mam 22 lata. Moim problemem jest to, że czasami (np. raz w tygodniu, czasem rzadziej) masturbuję się, no i np. przeglądam się wtedy w lustrze. Po fakcie czuję się źle, tak jakbym robiła coś złego... co gorsza kilka razy zdarzyło mi się robić to, oglądając film erotyczny lub pornograficzny, tzn. trwało to ok. 2 minut, potem znowu poczucie winy i czułam się tak, jakbym zdradziła swojego chłopaka. W internecie znalazłam kilka stron pornogrficznych właściwie z ciekawości, no i kilka razy zaspokoiłam się przy tym, potem poczułam odrazę do siebie i zdecydowałam nie robić tego i nie robię. No ale czasem, gdy trafię w tv na film erotyczny, to mi się zdarzy np. raz na kilka miesięcy. Czy ze mną jest coś nie tak?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Pani problem wynika bezpośrednio z przekonań naszego kręgu kulturowego, że masturbacja jest czymś złym, grzesznym, nieczystym.

Z medycznego/fizjologicznego punktu widzenia masturbacja jest normalnym, alternatywnym do stosunku płciowego, sposobem zaspokajania popędu seksualnego. Podniecenie i chęć odbycia stosunku przy oglądaniu scen erotycznych świadczy o prawidłowym popędzie. Nie powinna Pani czynić sobie wyrzutów sumienia z tego powodu.