Erytrocyty, leukocyty i hematokryt w badaniach 6-latki

Podaję wyniki morfologii krwi mojej 6-letniej córki: leukocyty 10,03, hematokryt 42,0, erytrocyty 5,12, hemoglobina 14,2, BASO% 1,4, LYMPH% 42,2, NEUT% 40,6, płytki krwi 408, MCV 82,0, EO% 7,5, MCHC 33,8, MCH 27,7, MONO% 8,3. Proszę także o wyjaśnienie badań moczu: ciężar właściwy 1,015, barwa jasnożółty, przejrzysty, nieliczne leukocyty, ilościowo 2, urobilinogen 0,2, pH moczu 6,5, białko w moczu ujemne, glukoza 1+, ciała ketonowe ujemne. Badania biochemiczne: glukoza w moczu 0,1, CRP 0,19, jonogram (Na, K, Cl): sód 135,28, potas 4,17, chlorki 105,6. Badania alergologiczne: a-GLIADYNA IgA (GAF3 IgA): 62,9 RU/ml. USG jamy brzusznej: Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, ściana nieposzerzona bez złogów, wątroba niepowiększona, normoechogeniczna, grogi żółciowe nieposzerzone, bez zmian ogniskowych, Trzustka normoechogeniczna, niepowiększona o jednorodnej strukturze, Nerka prawa o wym. 8,3/3,7 cm z zachowanym zróżnicowaniem korowo-rdzeniowym bez zastoju i złogów, Śledziona długość 6,3 cm o jednorodnej echostrukturze, Nerka lewa o wym. 8,0/3/0 z zachowanym zróżnicowaniem korowo-rdzeniowym bez zastoju i złogów, Węzły chłonne około aortalne niepowiększone, Duże naczynia jamy brzusznej sonograficznie bez zmian, Pęcherz moczowy słabo wypełniony nie do oceny. Wyniki gastroskopii: błona śluzowa prawidłowa, przełyk gładkościenny, Linia Z w poziomie wpustu, wpust poksymalnie i w inwersji bez zmian, Dno, trzon i antrum śluzówka gładka, lśniąca z prawidłowym rysunkiem naczyniowym, W świetle żołądka treść gęsta, przejrzysta, układ fałdów prawidłowy,Opuszka dwunastnicy kształtna, część pozaopuszkowa - prawidłowa? fałdy spłaszczone?, Odźwiernik sprawny, kanał wąski - pobrano test urazowy - po 0,5 h ujemny. Badanie histopatologiczne pobrane z dwunastnicy i żołądka. Wnioski: Endoskopowo górny odcinek przewodu pokarmowego bez istotnych nieprawidłowości. Immunologia i hormony: FT4ng/dl: 1,18 ;FT3pg/ml:4,56; TSH ulU/ml: 2,717 ;P/ciała ATG IU/mL :<20,00 C - peptyd ngml :0,03; P/ciała TPO IU/mL: <10,00;P/ciała EmA IgA : wynik dodatni (w badanej surowicy wykryto p/ciała p/endomysium EmA w klasie IgA) ; test ujemny RF TEST LATEKSOWY IU/ml :<8,0 WAALERA - ROSEGO ODCZYN IU.ml: <8,0 SLE LATEKS test (a-DNP). Duodenitis chronica: kosmki prawidłowe (procedura Y90,902, Y94,948) , -Test przesiewowy ANA1(IIF, Hep-2) Ana p/ciała p/jądrowe DODATNI (typ fluorescencji homogenny). Za homegenny typ fluorescencji mogą odpowiadać p/ciała anty dsDNA, ssDNA, histony, nukleosomy ANA Profil3 (IgG) nRNP/Sm ujemny.Nukleosomy dodatni. Sm ujemny SS-A ujemny. Ro-52 ujemny. SS-B ujemny. PCNA ujemny. dsDNA wątpliwy. Scl-70 ujemny. PM Scl ujemny. Jo-1 ujemny.Centromer B ujemny. Histomy ujemny. Rybosomalne białko P ujemny. AMA -M2 ujemny. ANTYGEN INTENSYWNOŚĆ KLASA nRNP/Sm 2 0 Sm 2 0 SS-A 0 0 Ro-52 1 0 SS-B 3 0 Scl-70 0 0 PM Scl 3 0 Jo-1 4 0 Centromer B 0 0 PCNA 2 0 dsDNA 6 (+) Nukleosomy 14 + Histomy 0 0 Rybosomalne białko P 4 0 AMA -M2 3 0 Kontrola (Ws) 120 +++ IMMUNOLOGIA ANA –przeciwciała Przeciwjądrowe met immunofl. SUBSTRAT :Komórki Hep-2/wątroba małpy MATERIAŁ: surowica ROZCIEŃCZENIA : 1:80, 1:320. Wyniki: W okolicy szpary stawu skokowego prawego w tkankach miękkich obszar o wymiarach około 12,5 mm x 6 mm za strukturami ścięgnistymi, może odpowiadać ognisku zwłóknienia. Ślad świecenia homogennego w mianie 1:320 USG stawów skokowych. Bez cech wysięku w oby stawach skokowo goleniowych. Ścięgna i pochewki obustronnie bez zmian.Więzadła poboczne przedziału bocznego i przyśrodkowego, więzadło strzałkowo-piszczelowe przednie obustronnie bez zmian.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl