Kompleksy 14-latki z powodu małych piersi

Witam. Pisze w sprawie mojej 14 letniej corki. Nastolatka wcale nie dojrzewa. Ja zaczęłam dojrzewać w wieku 11 lat a moja mama 10. Córka nie ma piersi, ma tylko małe sutki które pojawiły się jej 2 lata temu i do tej pory wcale się nie powiekszyly. Nie ma ona jeszcze miesiączki a jej owłosienie jest bardzo małe ,wręcz nie widoczne. Córka nie ma trądziku ani nie przepuszczaja się jej wlosy. Waży ona 45 kg przy wzroście 163 i wcale nie może przytyc. Z powodu braku piersi moje dziecko ma liczne kompleksy i jest wyzywana w klasie od 'deski ,ostatnio chciała kupić sobie jakiś krem bust size,na porost piersi ,który znalazła w Internecie. Czy mam jej na to pozwolic? Gdzie mam się z nią udac? Bardzo się o nią martwię to jest nie normalne. Proszę o porade. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Wskaźnik masy ciała (BMI) Pani córki wynosi 17, co wskazuje na
niedowagę, w związku z tym, mogą wystąpić zaburzenia hormonalne, które niekorzystnie wpływają na prawidłowy rozwój fizyczny Pani córki, wskazana jest szczegółowa diagnostyka u ginekologa - endokrynologa dziecięcego. Zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne dla córki, która jest w adolescencji, w interakcjach z rówieśnikami kształtuje swoje poczucie własnej wartości, utwierdza się w swoich kompleksach. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, ze specjalistą, łatwiej będzie przetrwać ten trudny okres.
Pozdrawiam serdecznie