Co jest powodem braku humoru i trudności komunikacyjnych z dzieckiem?

Dzień dobry moja córka od jakiegoś miesiąca jest jakaś smutna nie chce się myć dosłownie nic. Kiedyś się malowała a teraz już tego nie robi. Często słyszę jak płacze kiedy się pytam dlaczego ona mówi że nic tylko rzekomo oczy ją bolą. Wiem że to nie prawda. Ponieważ dzisiaj zobaczyłam ostrzynkę z której jest odkręcona żyletka. Dzisiaj powiedziała mi że jest coś z nie tak mówiła że chce się zabić. Kiedyś miałyśmy świetny kontakt gadałyśmy o wszystkim teraz cały czas przesiaduje w pokoju. Jak chce z nią porozmawiać to się nie odzywa a jak tak to tak smutno i smętnie. Nie wiem co o tym sądzić czy to może być depresja czy może coś innego ?

Dobry Wieczór Pani,

Opisane przez Panią symptomy (stan depresyjny?oraz okres rozwojowy- adolescencyjny) występujące u Pani Córki mają prawo Panią niepokoić i najwyraźniej jest tego przyczyna, która może być mało znaczącą dla Pani, ale dla Pani Córki tak ważną, że odbierającą adekwatne postrzeganie rzeczywistości, poprzez widzenie tej rzeczywistości tylko w szarych kolorach.

i to dobrze, że szuka Pani odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną...

Proszę nie czekać i skorzystać z konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej.

Życzę Pani i Pani Córce wewnętrznej siły,
irena.mielnik.madej@gmail.com