Jakie leczenie powinno podjąć dziecko nie radzące sobie w szkole kiedy lek Sertagen nie działa?

Witam.Od trzech miesięcy podaje córce (10lat) sertagen 50 mg.Dwa miesiące brała raz dziennie po 25 mg a od 3 tyg lekarka zwiększyła dawkę do 50mg na dzień. Dziecko ma problemy w szkole .Jest wulgarna,kopie i zaczepia dzieci,nie radzi sobie z emocjami.Jest coraz gorzej uwaga za uwagą.Przeniosłam ja do innej klasy bo myślałam ,że to wina jednego chłopca bo ja wiecznie prowokować i wyzywał.W tej klasie ją dzieci też wyzywa ja i ona już nie panuje nad sobą.Chodzi na terapię i tam nie widzą problemu.Chcą ja znowu przenieśc do tej samej klasy co była wcześniej. Zauważyłam że jak brała mniejszą dawkę to było lepiej i teraz wróciła do niej.Nie wiem już gdzie szukać pomocy.Może lek dawać wieczorem zamiast rano?Szkoła mi nic nie pomaga tylko wysyła uwagi.dziękuję

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani wątpliwości mam do Pani pytanie, a jak jest z regularną aktywnością fizyczną u Pani Córki?

Aktywność fizyczna, szczególnie na powietrzu (niestety nie doceniana!) ma fundamentalne znaczenie dla dobrostanu psychicznego/fizycznego każdego Człowieka.

Jest takie powiedzenie, którym na Portalu Abc Zdrowie, często dzielę się z Czytelnikami, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Nawiązując bardziej do wątku aktywności fizycznej, Człowiek, szczególnie Dzieci mają naturalną potrzebę aktywności fizycznej.

Zapewne Pani wie, że ruch jest świetnym/skutecznym sposobem na dobry nastrój i poradzenie sobie z napięciami psychicznymi, jak również podnosi energię życiową.
Codzienna dawka wymaganej aktywności fizycznej, podnosi poziom endorfin w organizmie, co powoduje, że nadajemy inne znaczenie stresującym zdarzeniom...

Mówi się o tym dużo, pisze jeszcze więcej!..., to jednak niewiele Osób (nadal!) jest otwarta na to, by korzystać z tego najtańszego/najefektywniejszego
sposobu poprawy kondycji zdrowotnej.

Do rozważenia:
Podsumowując, zachęcałabym Panią, by równolegle z leczeniem terapeutycznym/farmakologicznym zaprosić być może? więcej
aktywności fizycznej, do życia Córki, a może i do Pani codziennego życia?
Być może wspólna aktywność Pani z Córką? Do czego Panią inspiruję...

Serdeczności i radości, dla Pani i Córki!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605