Czy można ćwiczyć na siłowni cierpiąc na fenyloketonurię?

Od urodzenia choruję na fenyloketonurię, ale przez złe nawyki, leki psychotropowe i mało ruchu, bardzo mocno przytyłem i w związku z tym chciałbym zacząć chodzić na siłownię. Czy trening na siłowni w ogóle jest możliwy dla chorujących na tą rzadką chorobę ? Biorę preparat pozbawiony fenyloalaniny (Phenyl Free 2HP), więc być może nie mógłbym stosować diety i odżywek proponowanych na siłowni?

Dzień dobry Panu,

Zacznę od tego, że ucieszyła mnie Pana decyzja o zmianie dotychczasowego stylu życia, który Panu nie służy, za słowami Pana: "...przez złe nawyki, leki psychotropowe i mało ruchu, bardzo mocno przytyłem i w związku z tym chciałbym zacząć chodzić na siłownię... .".
Odpowiadając na Pana pytanie...., skupiłabym się na regularnej aktywności fizycznej, jak szybki marsz, pływanie, być może bieganie, rower - kiedy to nie ma potrzeby przyjmowania odżywek.

Organizm ludzki preferuje naturalne sposoby aktywności - fundamentalne znaczenie ma konsekwencja, zaangażowanie oraz wytrwałość w działaniu.
I jest to jak najbardziej możliwe :)
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami Portalu abc Zdrowie, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek ale żaden lek nie zastąpi ruchu..

Myślę, że jeśli bardzo Panu zależy na aktywności w siłowni, warto skonsultować z lekarzem prowadzącym Pana.

Z życzeniami dla Pana pozytywnego nastroju oraz radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605