Czy mogę poddać się operacji bariatrycznej?

Witam, Jestem kobietą mam 37 lat. Od wielu lat zmagamy się ze zbyt dużą wagą. Moje BMI to 45. Rozważałam poddanie się operacji bariatrycznej ale choruje na fenyloketonurię. Czy on sobie takie także mogą poddać się takiej operacji? Chodzi mi tutaj głównie o zalecenia pooperacyjne czyli na przykład wprowadzenie wysokobiałkowych posiłków, natomiast życie z fenyloketonurią wymaga stosowania diety niskobiałkowej. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Anna

Dzień dobry

o kwalifikacji Pani na operację ostatecznie zdecyduje lekarz ale ja odradzam.

Jest Pani młodą kobietą i zastanawiam się po co od razu iść w ostateczność czyli operację. Pamięta Pani, że każda operacja niesie za sobą poważne ryzyko...

Proszę pomyśleć czy operacja rzeczywiście coś zmieni w Pani zakorzenionych nawykach żywieniowych? Może lepiej skupić się na prawidłowej diecie? Czy szczerze próbowała Pani jeść zdrowo i być na ujemnym bilansie energetycznym? A może za szybko Pani się poddaje?

Jeżeli chciałaby Pani podjąć próbę zdrowego odchudzania to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Chętnie ułożę indywidualną dietę :)