Fenyloketonuria a oddawanie krwi

Witam serdecznie mam nadzieję,że uda mi się otrzymać tutaj odpowiedź.Czy jeżeli jestem chory na Fenyloketonurie to mogę oddać krew w punkcie krwiodawstwa? Czy są jakieś przeciwwskazania w mojej chorobie ? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Niestety nie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 kwietnia 2005 osoby chorujące na choroby metaboliczne nie mogą być krwiodawcami. Może Pan upewnić się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.