Jak pomóc nastolatce, która jest nerwowa i zamknięta w sobie?

Witam.Moja córka ma 12 lat,z jednej strony jest osobą zamknietą w sobie a z drugiej bardzo nerwowa i wybuchowa,wręcz agresywna.Ma trudności z nauką i z zachowabiem w wyniku czego w domu sa ciągle klotnie.Korzystamy z poradni psychiatrycznej i terapi ale to nic nie daje a ja juz nie wiem jak sobie z tym radzic.Co moge zrobic?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

A jak jest z regularną aktywnością fizyczną u Pani Córki?

Jest takie powiedzenie, którym tutaj z Czytelnikami, bardzo chętnie się dzielę, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Serdeczności i tylko radości Pani i Córce życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Warto także przemyśleć opcję psychoterapii całej rodziny. Jest to często najszybszy sposób wsparcia i pomocy nastolatkowi. W tym celu można zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ośrodka zajmującego się terapią rodzin lub gabinetów prywatnych.

Witam
Opisane objawy mogą mieć różnorodne podłoże i przyczyny. Proponuję zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aby zdiagnozować przyczynę trudności w nauce i zachowaniu córki . Po kompleksowym badaniu psychologiczno-pedagogicznym zostaną podjęte odpowiednie działania terapeutyczne mające na celu korekcję opisanych trudności.
Pozdrawiam
Anna Szyda