Jak radzić sobie z nadmierną nieśmiałością?

Witam. Mam problem mianowicie chodzi o to ze jak jestem w domu w gronie rodzinnym czy w szkole gdzie wokół mnie jest pełno osób czuje dyskomfort do siebie. Taka straszna nienawiść (?) Jakbym była najgorsza pod każdym względem i wyglądu i całokształtu.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

Częścią osobowości, warunkującą postrzeganie Siebie, jest przede
wszystkim to, jak postrzegamy samych Siebie oraz, jak postrzegają Nas Inni.
Mam na uwadze szacunek do Siebie oraz wewnętrzny system wartości.

Poczucie własnej wartości, jest poczuciem subiektywnym, i jest wynikiem tego, jacy otaczali/otaczają Nas Ludzie, jakie otrzymywaliśmy komunikaty (wspierające/dekonstruktywne).
Mówiąc inaczej, funkcjonujemy, odbieramy rzeczywistość, w zależności od tego, jakie otrzymaliśmy tzw. oprogramowanie.
Żyjąc w Rodzinie, zdobywamy określony pogląd na życie, i tak kształtujemy pogląd tzw. "surowego" zmagania o przetrwanie albo jako przygodę dla "zwycięzców".

Odpowiadając na Pani pytanie..., dobra wiadomość jest taka, że
podejmując decyzję o dokonaniu zmiany w Swoim życiu, poprzez pracę rozwojową (terapeutyczną) pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, jest możliwość zbudowania poczucia własnej wartości i szacunku do samej Siebie.
Taka praca skoncentrowana jest na docenianiu/rozwijaniu Swoich mocnych stron oraz na zrozumieniu Swoich słabości..., które są w każdym Człowieku!

Taki proces, niestety trwa..., jednak jestem przekonana, że ma Pani dużo w Sobie zasobów i siły, by dzielić się nimi z Innymi, choć teraz Pani tego nie dostrzega... oraz by podjąć wyzwanie pracy rozwojowej.

Wspieram Panią mentalnie, życząc tylko pomyślności i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Z Pani krótkiego opisu można wywnioskować,
że „straszna nienawiść” w stosunku do własnej osoby
oraz związane z tym poczucie frustracji i dyskomfortu
prawdopodobnie wynikają z niskiej samooceny,
braku wiary we własne możliwości i być może przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Bardzo często niska samoocena, utrudnia nam normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje.
Poza tym nieadekwatna samoocena i brak wiary w swoje
możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary
Pani funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Niepokojący jest fakt, że ma Pani trudności z akceptacją
własnej osoby, a zwłaszcza ta „straszna nienawiść”
w stosunku do siebie samej.
Dlatego zachęcam Panią do terapii psychologicznej,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę
wewnętrzną, dzięki czemu Pani życie nabierze sensu
i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl