Co może oznaczać powolność i częste zapominanie u dziecka?

Witam. Moja 12letnia córka wszystko robi bardzo wolno czasem to już przechodzi ludzkie pojęcie gdy zwykle czynności jak ubieranie czesanie czy załatwianie zajmują jej tyle czasu to samo z jedzeniem posiłków potrafi jeść godzinę obiad gdy wszyscy już zjedli nawet jej młodszy brat co dziennie rano od roku jest ten sam problem gdyż prawie spóźniony się do szkoły nie zależnie jak szybko wstaniemy Ona zawsze ma na wszystko czas rozmawialiśmy z córką na spokojnie dla czego tak robi tlumaczylismy wielokrotnie zawsze przytakuje a nic się nie zmienia gdy zakazem jej komputera czy też wyjść Ona po prostu to przyjmuje nie potrafimy wpłynąć na jej zachowanie ponieważ ani rozmowa ani żadna kara nic nie daje Córka trenuje gimnastykę bardzo tego chciała ale zaczęła zaniedbana naukę więc mówiliśmy że warunkiem jest nauka i że jeśli się nie poprawi to będzie trzeba zrezygnować aleOna tak jak inne kary po prostu to przyjęła. Mam dobry kontakt z córką dużo rozmawiamy opowiada mi sama o chłopakach i o przyjaciołakach jest dziewczynka która nie kłamie jest wrażliwa i pomocna jednak sen z powiek spędza nam jej zachowanie ponieważ potrafi być naprawdę złośliwa w tym co robi a przynajmniej takie sprawia wrażenie w szkole uczy się raczej dobrze jednak zwala z nóg czasami pytaniami zupełnie oczywistymi takimi jak czy morze jest słone albo pokazując na lampę zastanawia się jak to się nazywa po czym się śmieje że zapomniała i może było by to śmieszne bo każdemu czasem wypadnie coś z głowy ale Ona potrafi jeden dzień zapytać czy filet ma ości na drugi dzień pyta o to samo i tak ciągle nie wiem co robić mój mąż jest przeciwny karom uważa że trzeba rozmawiać ale ja widzę że te rozmowy na nic się mają tylko że kary również nie przynoszą rezultatu a z nagród mało co sobie robi. Pomocy.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że napisała Pani do Portalu i szuka odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Chcę pani powiedzieć, ze Pani Córka jest w fazie adolescencyjnej, która postrzegana jest jako mocno wyzwaniowa faza rozwojowa.

Jest to czas wymagający wiele cierpliwości i rozumienia od Rodziców..
Z Pani relacji wnioskuję, że Pani Córka prawdopodobnie reprezentuje typ osobowości introwertycznej, skupionej na analizowaniu treści wewnętrznych i (prawdopodobnie) jest tak pochłonięta swoimi myślami i przetwarzaniem, że nie skupia się na rzeczach zewnętrznych...?

Z drugiej strony być może nie skupia się, bo słyszy nieustannie to samo..., to co przewiduje słyszeć/słyszy?
Myślę, ze prawdopodobnie nadmiernie skupiacie się Państwo na "powolności" Córki i działa to tak, że im bardziej się na czymś skupiamy i czegoś chcemy, to tak po prostu nie dzieje się...
Tak jak Pani napisała, Pani Córka chętnie podejmuje dialog o Chłopakach, czyli rozmawia chętnie o tym, czemu nadaje znaczenie emocjonalne i czym jest zaciekawiona...

Podsumowując, zachęcam Panią do kontrolnej konsultacji u psychologa dziecięcego, celem rozwiania Pani wątpliwości.

Z przesłaniem dla Pani i Córki lekkości i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com