Witam,
Osobą, która powinna rozwiązywać tą sytuację jest Pani córka i jej chłopak. Zrozumiałe jest, że Pani jako matka, przeżywa sytuację i martwi się o córkę, związek córki. "Wtrącanie" jest niejednoznaczne. W sytuacji, kiedy podjęłaby Pani radyklane kroki w kierunki rozmowy z partnerem córki, efekt, mógłby być odwrotny do zamierzeń. To córka, jako matka i dorosła kobieta powinna porozmawiać otwarcie i szczerze z chłopakiem, wyjaśnić skąd bierze się jego zachowanie, jego emocje, takie myśli. To również córka w tej sytuacji powinna poszukać wsparcia psychologicznego, obiektywnego. Pani jako matka ze swojej strony, może wspierać córkę w przeprowadzeniu otwartej rozmowy, w poradzeniu sobie z emocjami, które ta sytuacja w niej wywołuje, być obok. Nie powinna Pani jednak ingerować jako obrońca- oskarżyciel, gdyż ostatecznie przy rozwiązaniu sytuacji, stanie się Pani wrogiem. W szczególności, że może przypuszczać, że również i partner córki jest osobą młodą, dla której bycie ojcem jak dla córki bycie matką w młodym wieku, jest sporym wyzwaniem obciążającym emocjonalnie.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
Witam,
Martwi się Pani o córkę i chciałaby Pani rozwiązywać jej problemy. Jednak lepiej jest nie ingerować w relacje córki i jej chłopaka. Córka z chłopakiem weszli w nowe dla siebie role, które są dla nich źródłem stresu. Dobrze jest być przy niej, gdy ona Pani potrzebuje. Może Pani oczywiście podpowiedzieć córce jak reagować na jego nieprzyjemne zachowania i uwagi. Warto również dać im numer do psychologa/psychoterapeuty, który nauczy ich budowania zdrowego związku i pomoże rozwiązać problemy i trudności. Bezpośrednia ingerencja w ich związek nie jest jednak wskazana. Może zostać źle odebrana i przez córkę i przez jej chłopaka. A dobra relacja między Wami jest najważniejsza.
Pozdrawiam serdecznie
Witam,
To, co może Pani zrobić w tej sytuacji to dawać wsparcie córce, wysłuchać, rozmawiać, może zaproponować spotkanie z psychoterapeutą. Córka swoje problemy z partnerem powinnam rozwiązywać razem z nim, z pomocą psychoterapeuty par.
Proszę pamiętać, że dla nich obojga zmieniła się ich rola życiową i teraz muszą się w niej odnaleźć.
Pozdrawiam,
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odepchnięcie partnerki w ciąży – odpowiada Mgr Dorota Babrzymąka
- Tęsknota dziecka do ojca – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Relacja ojciec-dziecko a spór z partnerem – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Brak miłości w związku a dziecko – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Zazdrość o to, że córka partnera jest na pierwszym miejscu – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Zerwanie z chłopakiem a kłamstwa – odpowiada Mgr Sylwia Nowak
- Uzależnienie od alkoholu u dorosłej osoby – odpowiada Mgr Dorota Gromnicka
- W jaki sposób zdiagnozować depresję poporodową? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Jak namówić córkę do wizyty u specjalisty? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jak pomóc córce, która po zdradzie pociesza się alkoholem? – odpowiada Mgr Anna Ręklewska
artykuły
Karmiła córkę w samolocie. Została oskarżona o próbę uwiedzenia czyjegoś męża
39-letnia Reka Nyari podróżowała samolotem z Noweg
Państwo porzuca niepełnosprawnych. Granicą jest wiek
Padaczka lekooporna i głęboki autyzm nie pozwalają
Ciągle miała zgagę. Rak po kolei zajmował narządy
U matki czteroletniej dziewczynki pojawiła się zga