Odepchnięcie partnerki w ciąży

Mam 18 letnia corke ktora jest w ciazy.termin porodu na maja.ma chlopaka w tym samym wieku.do tej pory ukladalo sie miedzy nimi .ale jak dowiedzial sie ze zostanie tatą kompletnie sie zmienil.przestal corce okazywac to ze ją kocha ze zalezy mu na niej i dziecku .niby chce z nia byc a jednoczesnie poddaje sie.stwierdzil ze nie chce chyba podjac wyzwania .co teraz z tym? .corka ma pelne wsparcie w nas ale wiadomo potrzebuje kogos blizszego.jak dalej postepowac??

Witam. Bardzo cenne w takiej sytuacji jest wsparcie od rodziców. Ze swojej strony dajecie jej wszystko czego potrzebuje. Relacje między nią a partnerem musi rozwiązać sama. Może chłopak potrzebuje czasu, żeby sobie wszystko poukładać. Ważne jest również stanowisko jego rodziców. Poznaliście je? Może warto byłoby spotkać się w czwórkę, następnie zaprosić do rozmowy dzieci. Zaproponować im swoją pomoc, wsparcie w każdej sytuacji bez względu jaką decyzji podejmą. Poznać ich propozycje, obawy, emocje.

Obawiam się, że nie ma Pani wpływu na zachowanie partnera córki. Mężczyźni w tym wieku niestety najczęściej nie są jeszcze gotowi do podjęcia roli ojca. Oczywiście potrzebna jest szczera rozmowa Pani córki z jej partnerem. Jeśli Pani wnuczka/wnuczek ma mieć odpowiedzialnych i zachowujących się dojrzale rodziców to muszą się oni ze sobą wzajemnie porozumieć. Być może zarówno jemu jak i jej (im jako parze) potrzebne będzie w tym względzie wsparcie specjalisty.

http://www.gabinetzmian.pl

Prawdopodobnie partner córki jest jeszcze niedojrzały, wiadomość o rodzicielstwie przerosła go. Proszę pamiętać, że kobiety szybciej dojrzewają emocjonalnie od mężczyzn. 18-letni chłopak nie jest jeszcze w pełni ukształtowanym psychicznie mężczyzną. Oczywiście nie zmienia to faktu, że powinien wziąć odpowiedzialność za dziecko. Niestety nie bardzo ma Pani wpływ na jego decyzje i zachowanie. Zdarza się tak, że ciepłe uczucia do dziecka, przychodzą u mężczyzny dopiero po narodzinach dziecka, kiedy może z nim nawiązać kontakt, zobaczyć syna/córkę. Rozumiem, że martwi się Pani o swoje dziecko, ale nie bardzo ma Pani wpływ na decyzje i zachowanie partnera córki. Bardzo ważne, że córka ma wsparcie w Pani i mężu, będzie jej teraz bardzo potrzebne.
Gdyby źle sobie radziła z obecną sytuacją, może udać się po pomoc do psychologa. Oboje- córka i jej partner, mogą też skorzystać z terapii par, podczas której będą mogli oswoić się ze swoimi uczuciami i przygotować na pojawienie się na świecie dziecka. Warunkiem takiej terapii jest chęć odbycia jej przez obie strony.

Pozdrawiam serdecznie.