Jak przekonać córkę do zerwania z chłopakiem?

Moja 16 letnia córka spotyka sie z chłopakiem ktory jest w towarzystwie ludzi ,ktorzy biorą narkotyki. Sam jak mowi tylko palił trawkę ale przestał bo bolało go serce .Moja córka nie bierze narkotyków zauważyłam bym . Ostatnio dostaliśmy wezwanie do socjalu w sprawie corki .Policja weszła do mieszkania gdzie była moja córka jej chlopak i trzy inne osoby.Oprocz corki wszyscy byli pod wpływem nark. Córka nie chce przestać sie z nim widywać ,mowi ze policja i socjal kłamie , juz nie mam sily.

Warto z córką spokojnie porozmawiać, powiedzieć o swoich uczuciach, obawach, wątpliwościach i trosce. Faktem jest jednak, że córka jest w okresie nastoletniego buntu i zaprzeczania normom, a jeśli jest zakochana to jeszcze trudniej będzie jej zrozumieć realne obawy rodzica. Czasem jedynym wyjściem jest jasne i konretne postawienie granic, umówienie się na określone zasady, akceptowalne i nieakceptowalne zachowania w domu, w tym te dotyczace używek, a także konsekwencje z razie ich nieprzestrzegania. Jeśli potrzebowałby Pani wsparcia i psychoedukacji z relacjach z córka- warto umówić się na konsultację psychologiczną.

Jak rozumiem,mieszka Pani poza Polską,więc najwłaściwiej byłoby skonsultować się z pracownikami socjalu i zapytać,jakie mają możliwości odciągnięcia córki od środowiska,które jej zagraża.Może mają umowy z psychologami pracującymi w tym zakresie i wskażą Pani sposób.Ze swej strony zachęcałabym do przeanalizowania Waszych wzajemnych relacji,jak też mozliwości nawiązywania przez córkę satysakcjonujących ją kontaktów rówieśniczych,gdyż jest po pierwsze w wieku,gdy są jej one potrzebne,ale korzysta z najłatwiejszych do zawarcia,bez świadomości konsekwencji.Tak więc rozmowa o jej celach na przyszłość,marzeniach itp pomogłaby poznać córkę i ułozyć projekt działań celowych,przy Pani pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.