Jak pomóc osobie, która nie radzi sobie z otoczeniem?

Mam problem z corką, nie radzi sobie z otoczeniem, bardzo bierze do siebie opinie innych, nie potrafi przeciwstawic sie innym.. jak moge jej pomoc?

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam,
Z Pani postu wynika, że martwi się Pani o córkę i chciałaby jej pomóc. Na początek warto spróbować rozmowy, podczas której córka poczułaby się zrozumiana, a Pani mogłaby się dowiedzieć, co takiego się dzieje w jej relacjach z rówieśnikami. Wiele nastolatków i młodszych dzieci bardzo przeżywa relacje z rówieśnikami i pragnie ich akceptacji. Jest to okres, w którym grupa rówieśnicza staje się bardzo ważna. Młodzież czuje się również niepewnie w tych relacjach i czasem w drodze poznawania siebie i innych przyjmuje rożne postawy. Warto wzmacniać córkę w tym, że może różnić się od swoich znajomych, mieć inne zdanie, że to nic złego i że nadal jest ważną dla Pani osobą. Wydaje się być istotne, aby poczuła się wartościową osobą, taka jaka jest.