Obrona przed zawiścią i złośliwością ludzką

Jak skutecznie bronić się przed ludzką zawiścią i złośliwością?

Witam Pana
Można obrócić Pana pytanie co zrobić żeby lepiej radzić sobie z różnymi ludzkimi cechami. To że złośliwość i zawiść istnieją i będą istnieć to fakt, ludzie mają różne cechy charakteru, różne sposoby funkcjonowania, tym się od siebie różnimy.
Anna Suligowska

Poczucie własnej wartości, pewności siebie, a także umiejętność stawiania granic i zachowań asertywnych zwykle wystarczają, by odnajdować się w relacjach i zyskać szacunek. Czy pyta Pan o jakieś konkretne sytuacje?