Rozpoczęcie życia intymnego przez córkę

Dzień dobry. Kilka dnii temu moja córka przyznała mi się, że zdecydowała się rozpocząć współżycie ze swoim chłopakiem. Oboje mają 22 lata. Zawsze utrzymywałam dobry kontakt z córką i często rozmawiałam z nią na te tematy. Nie chcę, żeby się zawiodła, sama miałam tylko jednego partnera i warto było czekać na niego, ale też chcę aby córka czerpała radość z seksu. Co jej doradzić, proszę o radę. Zofia

Witam
Myślę, że to co Pani napisała tutaj w poście jest już dobrym początkiem. Niestety nie może też Pani przeżyć życia za córkę (spowodować, że nigdy nie będzie musiała cierpieć). Jednakże myślę, że to o czym dotychczas Pani z nią rozmawiała na pewno zaowocuje.
Pozdrawiam B.K.

Szczerość, autentyczność i akceptacja jest najczęściej najlepszą drogą do sukcesu. Ma Pani prawo do własnych poglądów, czy wyborów i może Pani opowiedzieć o nich córce, jednocześnie dając znać, że akceptuje Pani jej wybór. Bliskość i wspieranie- gdy tego trzeba- oraz dawanie wolności wyboru często owocuje zaufaniem i szczerością z drugiej strony. Pani obawy są zrozumiałe, świadczą także o Pani zaangażowaniu w relację z córką. Spokojna rozmowa, szczera i nastawiona na wsparcie jest dobrym wyjściem.