Jak rozmawiać z agresywną dorosłą córką?

mam dorosłą córkę coś bierze rozmowa nic nie daje jest czasami agresywna nie chce pomocy bo jak twierdzi jest ok czy można oddać taką osobę na leczenie wbrew jej woli i jak to zrobić proszę o pomoc ja jestem bezradna ona widzi we mnie wroga

Witam Panią, jeżeli córka jest dorosła to nie ma Pani możliwości zmuszenia jej do czegokolwiek. Może Pani tylko z nią rozmawiać, ale jeżeli ona i tego nie chce to
też przecież Pani jej nie zmusi. Jeżeli mieszkacie razem i systuacja jest nie do zniesienia
może Pani poprosić ją o wyprowadzenie się. Jeżeli pisząc "agresywna" ma Pani na myśli
"przemoc" to może Pani to zgłosić do odpowiednich organów. Naturalnie nie napisała Pani za dużo, a dokłdniej mówięc to nic Pani nie napisała więc tak naprawdę to co piszę to tylko czyste spekulacje nie oparte na żadnych faktach.
Pozdrawiam

Ta sytuacja jest z pewnością bardzo trudna dla Pani.
Dorosła córka może decydować o sobie i w żaden sposób nie jest Pani w stanie jej zmusić do konsultacji z lekarzem, psychologiem czy w ogóle do podjęcia leczenia. To bardzo smutne.

Jak rozmawiać z agresywną, dorosłą córką?
Zwrócić jej uwagę, że zachowuje się, czy komunikuje w sposób agresywny (być może nie zdaje sobie z tego sprawy).
Zapytać córkę dlaczego tak z Panią rozmawia i że jest Pani przykro kiedy córka odnosi się do Pani w ten sposób.
Kiedy się trochę uspokoi, powiedzieć jej, że ją Pani kocha i że jak tylko będzie potrzebowała kiedykolwiek pomocy, to zawsze może na Panią liczyć.

Jeśli córka zagraża swojemu życiu i zdrowiu lub osobom w swoim otoczeniu, to warto szukać pomocy w różnych ośrodkach w Pani miejscu zamieszkania.
Np:
http://www.sieradz.so.gov.pl/files/instytucje_terapeutyczne.pdf

http://www.medbiz.pl/niepubliczny-specjalistyczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-mark-med-sp-z-oo-sieradz/

http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Poradnia-leczenia-uzaleznien/Sieradz/Ul-paderewskiego-2-a/k38865.html

Pozdrawiam serdecznie.