Problemy wychowawcze z córką

Mam Problem z corka. Obgaduje mnie do moich znajomych wymysla sytuacje ktorych nie bylo. Np mowi do moich znajomych ze jestem najgorsza matka . Moi znajomi maja do mnie pretesje dlaczego zle traktoje corke. Juz nie mam sily udowadniac wszystkim ze to Co mowi corka nie jest prawda. Robi.Z siebie ofiare. Rozmawialam z corka na ten temat Ale ona nic z tego sobie nie robi. Skluca mnie z moimi znajomymi. Wpedza w klopoty finansowe. Co mam zrobic nararza mnie na wstyd. Corka mA prawie 18 lat

Witam. Proszę szczerze porozmawiać z córką i wyjaśnić dlaczego postępuje w ten sposób. Być może ma do Pani ukryty żal czy pretensje które manifestuje właśnie w ten sposób.

Witam serdecznie. Trudno odgadnąć w ciemno motyw córki. Proponuję abyś udała się do psychologa / psychoterapeuty / psychopedagoga aby porozmawiał z Tobą i córką. Myślę, że w którymś momencie pojawił się problem komunikacyjny w domu i córka odreagowuje w ten sposób aby zwrócić na siebie uwagę.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witaj,
taka sytuacja wymaga wg.mnie skorzystania z pomocy specjalisty.Najlepiej podjęcia wspólnych spotkań z terapeutą,gdzie będzie okazja wyznaczenia swoich osobistych granic każdej z was,bowiem córka przekracza te granice,ale robi to być może w odpowiedzi na poczucie,że również nie czuje lojalności z Twojej strony.Trudne stosunki między matką a dorastającą córką są częste ,ale najwłaściwiej jest przyjrzeć się wtedy własnym problemom,które leżą u podstaw konfliktów.
Gorąco zachęcam do takiej formy pomocy samej sobie.