Problemy wychowawcze z 5-letnią córką

Mam problem z wychowaniem pięcioletniej córki która w ogóle się mnie nie słucha. Nie reaguje na moje polecenia a niekiedy udaje ze mnie nie słyszy. Przy mężu jej zachowanie jest wprost idealne. Już probowalam różnych metod wychowawczych i nic to Nie dało. Co mam zrobic aby się zmieniła.

Witam,
Najważniejsza w wychowaniu dziecka jest zazwyczaj konsekwencja. I trzymanie wspólnego frontu z mężem. Jesli jedna osoba czegoś zabrania, to dobrze by było aby druga też tak robiła. Być może córka czuje, że pani jej na wiele pozwala i dlatego nie słucha.
Zawsze można zasięgnąć porady psychologa, jeśli panią to bardzo niepokoi.
Pozdrawiam

Dzieci potrafią robić różne rzeczy próbując wyczuć i przesunąć granice stawiane przez dorosłych. My natomiast powinniśmy być konsekwentni, pewni i zarazem spokojni w stawianiu granic. Warunki te brzmią może jak pobożne życzenia. Można je jednak spełnić przy odrobinie wiedzy nt. technik wychowawczych, wsparciu partnera w spójności postaw wobec zachowań dziecka i umiejętności dbania o tzw. własną przestrzeń.
Polecam udział w grupach psychoedukacyjnych takich jak np. "Szkoła dla rodziców", które pozwalają nauczyć się wielu umiejętności dobrego rodzica.

Witam,
Pani córeczka znajduje się w tzw. okresie edypalnym, gdzie związek emocjonalny córki z ojcem jest silniejszy niż związek mamy z córką. Tata jet dla dziewczynki w tym okresie osobą reprezentującą cały świat - wszystkie kontakty, jet bardziej atrakcyjny niż mama, również dlatego że z mamą dziecko przebywa częściej.
Nie mniej jednak tata powinien zwracać córce uwagę na nie taktowne zachowanie w stosunku do Pani. Jednocześnie dobrze byłoby gdyby Pani była konsekwentna w kontaktach z córką i z mężem.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska