Problemy wychowawcze u 4-latki

Witam Panią, mam problem wychowawczego z 4-letnią córką. Do ogólnego kryzysu rozwojowego doszedł fakt, iż zaszłam w kolejną ciążę i chyba za wcześnie poinformowałam o tym córkę. Na początku wydawało mi się, że cieszy się ona z tego faktu, gdyż wszystkich o tym informowała, ale była to tylko chwila. Córka bardzo często popada w histerię, krzyczy na mnie i na męża, próbuje rządzić, ale główna złość skierowana jest wobec mnie. Zaczyna mnie bić. Starałam się zachować spokój, ale nie daję już rady

.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam. Pani córka zachowuje się w ten sposób ponieważ przeżywa w środku coś silnego z czym nie potrafi sobie poradzić. Waszym zadaniem jest porozmawianie z córką na ten temat, odnalezienie jej lęku, zrozumienie go oraz wyjaśnienie córce czy jej lęki są słuszne czy też nie. Najważniejsze jest abyście Państwo dużo z nią rozmawiali, okazywali jej zainteresowanie i z upływem czasu należy ją przygotować na zmiany jakie nastaną po urodzeniu dziecka. Zaznaczyć prosze również , że ta sytuacja niczego między Wami nie zmienia i postarać się, żeby rzeczywiście tak było, w celu zaradzenia kolejnym jej wybuchom. Proponuje również dużo stanowczości wobec córki.