Chęć posiadania potomstwa i imprezowanie partnera

witam mam pytanie co mam zrobić jeśli ja bardzo marzę o dziecku i rodzinie a mój partner tylko pije i imprezuje ja nie wiem co mam z tym zrobić mam 25 lat i chodzę ciągle zestresowana i boję się że wpadnę w depresję a bardzo bym chciała mieć maleństwo co mogę zrobić proszę o pomoc

Witam,
Marzy Pani o dziecku i rodzinie, prosze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w chwili obecnej przy pojawieniu się malucha i pojawieniu się ogromu obowiązków przy braku zmiany u partnera będzie Pani szczęśliwa?Na początku radziłabym porozmawiać o potomstwie i odpowiedzialności z partnerem. Warto zadbać o warunki w których dziecko miałoby prawidłowe relacje z ojcem i byłby on stale obecny w jego życiu.
Fakt że będzie Pani w ciąży może wpłynąć na jego zmianę, ale tylko może w cale nie musi. Radziłabym uporzadkować swoje relacje z potencjalnym tatą.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry, przede wszystkim proszę się zastanowić, czy pani partner jest już gotowy na posiadanie dziecka. Dziecko to nie tylko szczęście, ale także obowiązki, zapewnienie opieki, utrzymania, środków na wykształcenie itd. Na pewno to pani wie. Wygląda na to, że teraz macie inne priorytety ze swoim chłopakiem. On jeszcze potrzebuje zabawy, pani myśli o rodzinie. Ważne też jest, czy pani chce zaczekać, aż chłopak także zapragnie rodziny. Może warto zdecydować się na rozmowę i wtedy podjąć decyzję, co dalej z pani planami. Pozdrawiam

Porozmawiać z partnerem. Nie szukać rozwiązań i porad na zewnątrz, lecz odbyć szczerą, otwartą rozmowę ze swoim chłopakiem. Może być tak, że on nie jest jeszcze gotowy na rodzicielstwo, co manifestuje swoim imprezowym zachowaniem. Jeżeli rzeczywiście tak jest - zmuszanie go do posiadania potomstwa może dać absolutnie odwrotne skutki do zamierzonych. Najwyraźniej Pani zależy na czym innym, niż partnerowi - omówienie tych różnic i znalezienie pewnych rozwiązań jest jedynym wyjściem w tej sytuacji. Powodzenia.