Co może znaczyć brak chęci do posiadania potomstwa?

Witam mam 36 lat i nie nam dzieci. Po prostu nie lubię ich i nie mam cierpliwości do nich. Nie wyobrażam sobie tego żebyn musiała się swoimi dziećmi zajmować zaprowadzić do szkoły itd. Nie wiem czemu taka jestem. Moje rodzeństwo znajomi naga dzieci bo zawsze chcieli mieć. Nie wiem dlaczego ja nam takie podejście. Moja znajoma mówi a kto Pisa ci na starosc szklanke wody.. Posprząta. I ugotuję

Witam. Niechęć do posiadania dzieci nie jest objawem żadnego zaburzenia, choroby, nie ma w tym nic złego. Jedni mają potrzebę posiadania potomstwa , a inni nie. Posiadanie dzieci nie gwarantuje bycia szczęśliwym, spełnionym. Przypuszczam, że może czuć się pani nieswojo ze względu na presję otoczenia, rodziny. Jeśli chciałaby pani zgłębić temat, odkryć dlaczego u pani nie ma tej chęci do dzieci to można spróbować wizyty u psychologa, psychoterapeuty.