Namawianie partnera do ciąży

Mój partner zawzięcie namawia mnie do zajścia w ciążę i nie przyjmuje do wiadomości tego, że ja nie chcę mieć dzieci nawet w dalekiej przyszłości. Poza tym w ogóle nie chcę uprawiać z nim seksu . Nie chcę nawet, żeby on dotykał, bo nie lubię niczyjego dotyku. Boję się swojej przyszłości i tego, że jak nie zmuszę się do założenia rodziny, to umrę w samotności i nikt mnie nie pochowa, więc w domu będę gniła po śmierci całymi latami i nikt mnie nie znajdzie. Co jest ze mną nie tak?

Co do Pani to uważam, że ma Pani prawo, tj. może i powinna podejmować samodzielnie decyzje, z których nie musi się przed nikim tłumaczyć. Proszę zastanowić się nad tym czy rzeczywiście warto poświęcać czas mężczyźnie, który prawdopodobnie nie rozumie Pani i nie zastanawiaś się jakie wymuszona na Pani decyzja może mieć konsekwencje.
Jeśli nie jest Pani w stanie przekonać partnera, że nie jest Pani gotowa na podjęcie tak ważnej decyzji sugerowałabym rozważyć tą relację.

Z drugiej strony Pani lęki dotyczące przyszłości sugerują, że najlepszym rozwiązaniem byłaby dla Pani psychoterapia, aby w przyszłości - niezależnie czy będzie Pani w stałym związku (z dziećmi lub bez dzieci) czy też będzie Pani szła przez życie sama - przemawiał przez Panią spokój, optymizm i pewność siebie.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
www.nagrodzkacoaching.pl

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, decyzja o posiadaniu dzieci jest bardzo ważna i rzeczywiście musi pani ten dylemat rozważyć sama. Trudno się jednocześnie dziwić pani partnerowi który, jak wynika z pani wypowiedzi, bardzo chce posiadać potomstwo. Pisze pani również, że nie lubi być dotykana co ze zrozumiałych względów może nie sprzyjać bliskości w związku. Zachęcam do podjęcia psychoterapii podczas której przyjrzy się pani swoim dylematom i podejmie być może bardzo ważne decyzje. Pozdrawiam.