Problemy z przeszłością i alkoholem u partnera

Jestem w zwiazku od 8mcy z chłopakiem ktory ma problem z przeszloscia. Zamordowano mu ojca- brat brata zabił. Winny wyszedl na wolnosc. Od tego czasu zaczal siegac po alkohol. w sobote na imprezie pod wpływem alkoholu pierwszy raz stal sie chorobliwie zazdrosny i agresywny. dostal ode mnie warunek, gram alkoholu a odejde od niego. czekamy na wizyte u psychologa. ale takze mowil ze chce uwolnic sie od alkoholu-uczeszczac na meeting. co mam robic, jak mu pomoc? czy powinnam odejśc od niego ?

Warto wspólnie pracować nad zmianą- zachęcam do skorzystania z pomocy grup dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Dowie się tam Pani jak najlepiej wspierać chłopaka, stawiać granice, oddawać odpowiedzialność itp.

Witam serdecznie. Pani partner jest teraz w trudnej sytuacji. Nie potrafi sobie z tym poradzić a nagromadzone emocje "topi" w alkoholu. Cieszę się że chce uczestniczyć w spotkaniach AA a także że spróbuje skorzystać z pomocy psychologa. Pani powinna wspierać go ale także stawiać warunki które partner jest w stanie spełnić, jak n.p. całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu, brak agresji. Czy powinna Pani odejść od niego? to już zależy od Pani. Jeśli nie czuje się Pani dobrze w związku to warto i taką możliwość rozważyć.
Pozdrawiam

Witam,

Proszę cierpliwie poczekać na wspólną wizytę u terapeuty, a wtedy dopiero podejmować jakiekolwiek decyzje. Jeśli stwierdzi Pani, że rozstanie to najlepsza droga - decyzja należy do Pani.

Pozdrawiam

Witaj,
zacznij od terapii jego uzaleznienia i zaproponuj,jeżeli sam terapeuta tego nie zrobi-także własną psychoterapię,ponieważ możesz być teraz albo w przyszłości współuzalezniona od mężczyzny pijącego,a nie warto.
Pozdrawiam i polecam.

Dzień dobry!

Partner zdaje sobie sprawę z doświadczonej traumy i ma motywację do podjęcia leczenia, co może być dobrą prognozą. Zachęcam oboje Państwa do wspólnej (a także osobnych) wizyt w Ośrodku Terapii Uzależnień. Uzyskane tam informacje i to, jak będzie się zmieniało Państwa życie pod wpływem terapii, będzie dla Pani dodatkowym ważnym czynnikiem do podjęcia decyzji, czy i na jakich zasadach kontynuować ten związek.

Pozdrawiam!

Witam, proszę motywować partnera do regularnych wizyt u specjalisty psychoterapii uzależnień/psychologa, dać mu trochę czasu gdyż uporanie się z pewnymi problemami trwa, sama także powinna Pani skonsultować się z psychologiem, omówić swoje uczucia do partnera, obawy związane z dalszą sytuacją i ewentualnie podjąć decyzje co dalej. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

zachęcam do kontaktu z Poradnią Leczenia Uzależnień. To co jest najważniejsze to poradzić sobie z nadużywaniem alkoholu. Kiedy pyta Pani, czy ma odejść od partnera, to trudno dać tak jednoznaczną odpowiedź czy radę. To zależy też od tego co Pani przeżywa, co czuje do partnera, jak silna jest Wasza więź, czy czuje Pani jego wsparcie lub czy wcześniej je Pani czuła. Być może chcielibyście Państwo udać się na terapię par, by móc sobie wzajemnie pomoc.

Pozdrawiam
Ewa Czernik