Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z nauką u 14-letniej córki

Moja córka ma 14 lat i jest w II klasie gimnazjum. Była badana pod kątem dyskalkulii ale ostatecznie stwierdzono dysleksję (kłopoty z przedmiotami ścisłymi) nie potrafi zapamiętać nawet treści przedmiotów typu: biologia, historia. non stop siedzę z nią przy nauce, odpytuję .Coś tłumaczę a ona za pół godziny nie wie o czym mówię(nie słucha mnie!!!) Czy powinnam zrozumieć że moja córka jest po prostu mało inteligentna i dać jej spokój i zgodzić się na dwóje i jedynki??? załamana i zmęczona matka
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Witam serdecznie,
Moim zdaniem, mówiąc kolokwialnie, nie powinna Pani odpuszczać, ale z drugiej strony nie powinna Pani zmuszać córki do ciągłej nauki, gdyż wzbudzi to w niej tylko niechęć i bunt.
Może Pani pomóc córce - proszę iść do najbliższej poradni psychologiczno - pedagogicznej i zapytać o możliwość terapii dysleksji. Tam również doradzą Pani jak wspomagać proces nauki u córki, jakie techniki stosować i jak ją motywować.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Z tego co zrozumiałam martwi się Pani o córkę odnośnie jej trudności w nauce. Taka reakcja jest zupełnie naturalna. Bardzo cenne jest to, że poświęca Pani córce czas i uwagę. Dysleksja stanowi o pewnych trudnościach poznawczych, ale nie oznacza, że Pani córka jest mało inteligentna. Zdarza się, że osoby z dysleksją mają ponadprzeciętną inteligencję i po prostu przetwarzają informacje w inny sposób. Osoby z dysleksją często myślą obrazami, mają bogatą wyobraźnię, wykorzystanie tego może być sposobem na przyswajanie nowych informacji.
Proponuję zgłosić się z córką do poradni psychologiczno-pedagogicznej, może także pomóc córce kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki uwzględniający jej dysleksję.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy