Jak zachęcić nastolatka do nauki?

witam ,mam problem zsynem .ma 18 lat i nie chce sie uczyc ,raz nie zdał wtechnikum,teraz jest zagrożony zdwóch przedmiotów,zjednego przedmiotu ma 3 jedynki i trzy razy podchodził do poprawy i zakazdym razem ma sie douczyć. nie moze sie dogadac ztym nauczycielem bo ma u niego 10 uwag,syn twierdzi ze na 3 umiał dzis gdy chciał sie poprawic i tak powiedział nauczycielowi atego co kazał sie douczyc nauczyciel to nie rozumie i tak sie nie nauczy.o korepetycjach nie chce słyszec choc mam znajomego który by mu mógł wytłumaczyc co robic jak trafic do syna martwie sie bardzo

Witam
Jeśli jest to możliwe, proponuję skorzystać z synem z pomocy psychologicznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam zostanie mu udzielona specjalistyczna pomoc , być może wskazana jest diagnoza pod kątem specyficznych trudności w nauce, być może zostanie objęty terapią psychologiczno pedagogiczną.., która pomoże mu uporać się z opisanymi trudnościami. Pozdrawiam
Anna Szyda