Kompleksy u 14-latki

Witam moja 14 letnia corka ma spore kompleksy na punkcie swojego wygladu. Chodzi do pozodnej szkoly i rowiesnicy sa dobrze zywieni , ubierani itd i z niej sie smieja. Wazy 74 kg a mierzy 168cm. Nie chce pojsc do dietetyka tylko na wlasna reke sie odchudzac. Powiedziala mi ze czy tego chce czy nie bedzie sie odchudzala dopuki nie bedzie wazyc gora 65 kg. Martwie sie troszke. Corka ma problwmy z zelazem , niby ma w normiw bo 50 ale lekarz kazal jej sie prawidlowo odżywiac. Ona to lekcewazy .

Witam. Prawidłowa dieta u dziewczynki która wchodzi w okres dojrzewania jest niezwykle ważna. Dlatego w żadnym wypadku nie powinna Pani dopuścić do tego aby córka głodziła się. Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów należy przede wszystkim wyeliminować z diety słodycze, fast-foody, słodkie napoje i soki, spożywać dużą ilość produktów wieloziarnistych, bogatych w błonnik oraz świeżych warzyw. Niezwykle ważne jest również podejmowanie systematyczne wysiłku fizycznego.

To trudny okres w życiu 14-latki. ma swój obraz siebie. Skoro wyniki badan są w normie, to nie demonizujmy. Myślę,że córka potrzebuje Pani wsparcia, poczucia, że jest akceptowana, szacunku dla jej autoniomii.