Prawidłowa waga dla 11-latki mającej 161 cm wzrostu

Moja corka ma 11 lat. Mierzy 161 cm a wazy 49 kg czy to dobra waga?

Witam, brakuje mi informacji o aktywności fizycznej córki. Same kilogramy jeszcze nie przesądzają sprawy czy masa ciała jest właściwa czy nie. U młodzieży nie przelicza się wskaźnika masy ciała jak u dorosłych, posługujemy się innymi wskaźnikami, oceniamy w oparciu o siatki centylowe obserwując przyrost zarówno masy ciała, jak i wzrostu na przestrzeni lat od urodzenia. Dlatego proszę o uzupełnienie informacji, jak to bywało w przeszłości, w zakresie jakich wartości centyli córka się mieściła w przeszłości.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl